RSS post comments feeds rss email feeds twitter


GALA SPORTULUI GORJEAN 2016

/ 16 decembrie 2016
Ca în fiecare an, la jumătatea lunii decembrie, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Gorj face bilanțul și își premiază cei mai buni sportivi într-o gală denumită sugestiv, GALA SPORTULUI GORJEAN.

img_5024Anul 2016 a fost unul destul de bun pentru sportul gorjean, care a adunat numeroase medalii la nivel național, dar și o serie de medalii la campionatele europene de seniori, tineret sau juniori.

CEL MAI BUN SPORTIV  GORJEAN

PÂȘCU ANDREEA – CS PANDURII TG-JIU –ATLETISM – ANTRENOR ION BURA
LOC 3 CAMPIONATELE EUROPENE DE CROS CU ECHIPA ROMANIEI
LOC 5 CAMPIONATELE EUROPENE DE SEMIMARATON
LOC 2 – C.N. TINERET – 20.02.2016, BUCURESTI– proba 1500M
LOC 1 – C.N. SENIOARE – 15.05.2016, BUCURESTI– proba SEMIMARATON
LOC 1 – C.N. TINERET – 15.05.2016, BUCURESTI– proba SEMIMARATON
LOC 1 – C.N. TINERET – 16.07.2016, CLUJ NAPOCA– proba 10000M
LOC 1 – C.N. TINERET – 17.07.2016, CLUJ NAPOCA– proba 5000M
LOC 1 – C.N. TINERET – 22.10.2016, BAILE FELIX– proba CROS
LOC 2 – C.N. TINERET – 22.10.2016, BAILE FELIX– proba CROS ECHIPA

GARCEA ADRIAN – CS PANDURII TG-JIU –ATLETISM – ANTRENOR DRAGOS BURA
LOC 3 CAMPIONATELE EUROPENE DE JUNIORI PROBA 3000 M
LOC 6 CAMPIONATELE MONDIALE DE JUNIORI ALERGARE MONTANA
LOC 2 CAMPIONATELE BALCANICE DE JUNIORI PROBA 3000M
LOC 3 – C.N. JUNIORI 1 – 28.02.2016, BUCURESTI– proba 3000M
LOC 1 – C.N. JUNIORI 2 – 05.03.2016, BUCURESTI– proba 3000M
LOC 1 – C.N. JUNIORI 2 – 06.03.2016, BUCURESTI– proba 1500M
LOC 1 – C.N. JUNIORI 2 – 09.04.2016, BOTOSANI– proba CROS
LOC 1 – C.N. JUNIORI 2 – 18.06.2016,PITESTI– proba 5000M
LOC 1 – C.N. JUNIORI 2 – 19.06.2016, PITESTI– proba 3000M
LOC 2 – C.N. JUNIORI 1 – 30.07.2016,PITESTI– proba 1500M
LOC 2 – C.N. JUNIORI 1 – 31.07.2016,PITESTI– proba 5000M
LOC 3 – C.N. JUNIORI 1 –13.08.2016, VATRA DORNEI – proba Alergare Montana
LOC 3 – C.N. JUNIORI 2 – 09.04.2016, BOTOSANI– proba CROS ECHIPA
LOC 3 – C.N. JUNIORI – 22.10.2016, BAILE FELIX– proba CROS

LAUREAȚI AI GALEI SPORTULUI GORJEAN

ATLETISM

BĂLȚOI ADELA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR VIORICA DIMA
LOC 1 CAMPIONATELE BALCANICE DE SENIORI  ALERGARE MONTANA CU ECHIPA ROMANIEI
LOC 2 – C.N. SENIOARE – 20.02.2016, BUCURESTI – proba 1500M
LOC 3 – C.N. SENIOARE – 20.02.2016, BUCURESTI – proba 3000M
LOC 1 – C.N. SENIOARE – 13.08.2016, VATRA DORNEI – Alergare Montana ECHIPA

AMZUCU ADINA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR ION BURA
LOC 2 – C.N. JUNIORI 1 – 28.02.2016, BUCURESTI– proba INALTIME
LOC 1 – C.N. JUNIOARE 2 – 05.03.2016, BUCURESTI– proba INALTIME
LOC 1 – C.N. JUNIOARE 2 – 18.06.2016, PITESTI– proba INALTIME
LOC 2 – C.N. JUNIOARE 1 – 30.07.2016, PITESTI– proba INALTIME

LUPULESCU DANIEL – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR VIORICA DIMA
LOC 2 – C.N. SENIORI – 09.10.2016, BUCURESTI– proba MARATON
LOC 3 – C.N. SENIORI – 13.08.2016, VATRA DORNEI – Alergare Montana

CIOVEI MIHAELA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR VIORICA DIMA
LOC 3 – C.N. TINERET – 16.07.2016, CLUJ-NAPOCA – proba 10000M
LOC 1 – C.N. SENIOARE – 13.08.2016, VATRA DORNEI – Alergare Montana ECHIPA
LOC 2 – C.N. TINERET – 22.10.2016, BAILE FELIX– proba CROS ECHIPA

DUMITRESCU MARIAN NICOLAE – L.P.S TG-JIU – ANTRENOR CIOBANU LAURENTIU
LOC 2 CN JUNIORI 2 – 2000 M OBSTACOLE

BOX

PATRASCU ANA ROXANA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GEICA LEONTINA
LOC 1 – C.N. SENIOARE – 21-28.08.2016, MANGALIA – categoria 69 KG

DITA ELENA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GEICA LEONTINA
LOC 3 – C.N. SENIOARE – 21-28.08.2016, MANGALIA – categoria 54 KG

ACHIM IONELA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GEICA LEONTINA
LOC 2 – C.N. TINERET – 21-28.08.2016, MANGALIA– categoria 81 KG

BITEANU FLORIN – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR NEMTU DORULET
LOC 2 – C.N. TINERET – 24.09-01.10.2016, BREZOI– categoria 49 KG

PIRICA MARIUS – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR NEMTU DORULET
LOC 3 – C.N. TINERET –24.09-01.10.2016, BREZOI – categoria 56 KG

ANDREAS LORIS – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR NEMTU DORULET
LOC 1 – C.N. JUNIORI –29.10.2016, TG-JIU – categoria 57 KG

ANDREAS DAVID – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR NEMTU DORULET
LOC 1 – C.N. JUNIORI –29.10.2016, TG-JIU – categoria 48 KG

POBIRCI CIPRIAN – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR NEMTU DORULET
LOC 3 – C.N. JUNIORI –29.10.2016, TG-JIU – categoria 48 KG

MARATU MARIAN – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GEICA LEONTINA
LOC 3 – C.N. JUNIORI –29.10.2016, TG-JIU – categoria 54 KG

STANA CONSTANTIN – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GEICA LEONTINA
LOC 2 – C.N. JUNIORI –29.10.2016, TG-JIU – categoria 80 KG

IONCILA MARIAN – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR NEMTU DORULET
LOC 3 – C.N. JUNIORI –29.10.2016, TG-JIU – categoria 80 KG

MUSTET ANDREI – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GEICA LEONTINA
LOC 3 – C.N. CADETI -02.12.2016, ZALA – categoria 50 KG

CHIRITESCU TEODOR – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GEICA LEONTINA
LOC 3 – C.N. CADETI -02.12.2016, ZALAU – categoria 48 KG

DEACONU IOAN – CS JIUL ROVINARI – ANTRENOR NICU MARIN
LOC 1 – C.N. CADETI -02.12.2016, ZALAU – categoria 76 KG

TARAN ORLANDO – CS JIUL ROVINARI – ANTRENOR NICU MARIN
LOC 3 – C.N. CADETI -02.12.2016, ZALAU– categoria 43 KG

LUPTE

IGOIANU STEFAN – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GORJANU AUREL
LOC 3 – C.N. CADETI- 02-04.06.2016 – Odorheiu Secuiesc – categoria 46 KG

TAMASI DORINEL – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GORJANU AUREL
LOC 3 – C.N. CADETI- 02-04.06.2016 – Odorheiu Secuiesc – categoria 58 KG

BESLIU ALEXANDRU – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR GORJANU AUREL
LOC 2– C.N. JUNIORI- 28-30.10.2016 – BUZIAS – categoria 100 KG

CORNESCU TEODOR – CSS TARGU JIU– ANTRENOR VOICESCU RARES
LOC 3 – C.N. JUNIORI- 28-30.10.2016 – BUZIAS – categoria 73 KG

STAVARU IONUT – CSS TARGU JIU– ANTRENOR VLADOIU SORIN
LOC 1 – C.N. JUNIORI – categoria 73 KG

GHITUICA MARIAN – CS MOTRU– ANTRENOR VASILE PURDESCU
LOC 3 – C.N. JUNIORI- 28-30.10.2016 – BUZIAS – categoria 76 KG

RADIOGONIOMETRIE

MANEA RAMONA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR MARCU ADRIAN
LOC 6 – CAMPIONATELE MONDIALE DE SENIORI ARDF

MARCU VALENTINA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR MARCU ADRIAN
LOC 1 – CAMPIONATELE BALCANICE JUNIORI ARDF

MIJA DENISA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR MARCU ADRIAN
MULTIPLA CAMPIOANA NATIONALA

BURCI DANIELA – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR MARCU ADRIAN
MULTIPLA CAMPIOANA NATIONALA

BURCI ANDREI – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR MARCU ADRIAN
MULTIPLU CAMPIOAN NATIONAL

VOIVU RAZVAN – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR MARCU ADRIAN
MULTIPLU CAMPIOAN NATIONAL

SANDU TEODOR – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR MARCU ADRIAN
MULTIPLU CAMPIOAN NATIONAL

ORIENTARE

TALABA DRAGOS – CS PANDURII TG-JIU – ANTRENOR MARCU ADRIAN
LOC 2 – CAMPIONATUL NATIONAL

AUTOMOBILISM SPORTIV

SERBAN VASILE FLORIN –  ACS RAIDERI-
CAMPION NATIONAL SUPERBUGGY

DUNAVAT CRISTIAN DUMITRUACS RAIDERI
CAMPION NATIONAL LA CLASA BUGGY 1600

SPORTUL PENTRU TOTI

Latoiu Florentina Roxana – alpinism / escalada  ANTRENOR CHIRIAC GABRIEL
Orzan Radu Ion – parasutism / alpinism ANTRENOR CHIRIAC GABRIEL

FOTBAL

PANDURII LIGNITUL TARGU JIU ANTRENORI ANDREUCA CONSTANTIN SI VINTILESCU SORIN
CASTIGATOARE A CUPEI ROMANIEI

www.sportingorj.ro
Comentează!

Acest articol nu a fost comentat încă.

Adaugă comentariul tău


Nume (obligatoriu)

Email (nu va fi făcut public) (obligatoriu)

Website



Protectie anti-spam (obligatoriu)

*


Comentariu

Mergi Sus
Copyright © 2009 Sport in Gorj .ro. Powered by CERC.ro. Logo Design by Alexandru Vulpe.
Toate drepturile rezervate. Textele si fotografiile sunt proprietatea titularilor de copyright si nu pot fi reproduse fara acordul scris al acestora.