RSS post comments feeds rss email feeds twitter


Derby-ul Olteniei, în prima etapă a Ligii 1

/ 12 iulie 2016
Pandurii vor debuta, la Severin, în noul sezon al Ligii 1, contra lui CS U Craiova, pe 23 iulie, iar la distanță de o săptămână de la Derby-ul Olteniei, tot la Severin va veni campioana României, Astra Giurgiu.

IMG_8677

Astăzi, la sediul LPF s-a stabilit programul complet al Ligii 1 Orange, sezonul 2016/17. În etapa a 3-a, Pandurii vor juca în deplasare, după două partide pe teren propriu, dar nu știu deocamdată împotriva cui. Dacă Rapid București nu va obține suspendarea provizorie a falimentului până pe 21 iulie, ACS Poli Timișoara îi va lua locul în noua ediție de campionat.

Iată programul complet al Ligii 1:

Etapa 1, 23 iulie

Pandurii Târgu Jiu – CSU Craiova

Astra Giurgiu – FC Dinamo

*FC Rapid/ACS Poli Timişoara – FC Botoşani

CFR Cluj – Concordia Chiajna

FC Voluntari – FC Viitorul Constanţa

FC Steaua – CSMS Iaşi

Gaz Metan Mediaş – ASA Târgu Mureş

 

Etapa 2, 30 iulie

CSU Craiova – ASA Târgu Mureş

CSMS Iaşi – Gaz Metan Mediaş

FC Viitorul Constanţa – FC Steaua

Concordia Chiajna – FC Voluntari

FC Botoşani – CFR Cluj

FC Dinamo – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

Pandurii Târgu Jiu – Astra Giurgiu

 

Etapa 3, 6 august

Astra Giurgiu – CSU Craiova

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

CFR Cluj – FC Dinamo

FC Voluntari – FC Botoşani

FC Steaua – Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş – FC Viitorul Constanţa

ASA Târgu Mureş – CSMS Iaşi

 

Etapa 4, 13 august

CSU Craiova – CSMS Iaşi

FC Viitorul Constanţa – ASA Târgu Mureş

Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş

FC Botoşani – FC Steaua

FC Dinamo – FC Voluntari

Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj

Astra Giurgiu – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

 

Etapa 5, 20 august

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – CSU Craiova

CFR Cluj – Astra Giurgiu

FC Voluntari – Pandurii Târgu Jiu

FC Steaua – FC Dinamo

Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani

ASA Târgu Mureş – Concordia Chiajna

CSMS Iaşi – FC Viitorul Constanţa

 

Etapa 6, 27 august

CSU Craiova – FC Viitorul Constanţa

Concordia Chiajna – CSMS Iaşi

FC Botoşani – ASA Târgu Mureş

FC Dinamo – Gaz Metan Mediaş

Pandurii Târgu Jiu – FC Steaua

Astra Giurgiu – FC Voluntari

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – CFR Cluj

 

Etapa 7, 10 septembrie

CFR Cluj – CSU Craiova

FC Voluntari – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

FC Steaua – Astra Giurgiu

Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu Jiu

ASA Târgu Mureş – FC Dinamo

CSMS Iaşi – FC Botoşani

FC Viitorul Constanţa – Concordia Chiajna

 

Etapa 8, 17 septembrie

CSU Craiova – Concordia Chiajna

FC Botoşani – FC Viitorul Constanţa

FC Dinamo – CSMS Iaşi

Pandurii Târgu Jiu – ASA Târgu Mureş

Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaş

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – FC Steaua

CFR Cluj – FC Voluntari

 

Etapa 9, 21 septembrie

FC Voluntari – CSU Craiova

FC Steaua – CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

ASA Târgu Mureş – Astra Giurgiu

CSMS Iaşi – Pandurii Târgu Jiu

FC Viitorul Constanţa – FC Dinamo

Concordia Chiajna – FC Botoşani

 

Etapa 10, 24 septembrie

CSU Craiova – FC Botoşani

FC Dinamo – Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – FC Viitorul Constanţa

Astra Giurgiu – CSMS Iaşi

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – ASA Târgu Mureş

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

FC Voluntari – FC Steaua

 

Etapa 11, 1 octombrie

FC Steaua – CSU Craiova

Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari

ASA Târgu Mureş – CFR Cluj

CSMS Iaşi – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

FC Viitorul Constanţa – Astra Giurgiu

Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu

FC Botoşani – FC Dinamo

 

Etapa 12, 15 octombrie

CSU Craiova – FC Dinamo

Pandurii Târgu Jiu – FC Botoşani

Astra Giurgiu – Concordia Chiajna

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – FC Viitorul Constanţa

CFR Cluj – CSMS Iaşi

FC Voluntari – ASA Târgu Mureş

FC Steaua – Gaz Metan Mediaş

 

Etapa 13, 22 octombrie

Gaz Metan Mediaş – CSU Craiova

ASA Târgu Mureş – FC Steaua

CSMS Iaşi – FC Voluntari

FC Viitorul Constanţa – CFR Cluj

Concordia Chiajna – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

FC Botoşani – Astra Giurgiu

FC Dinamo – Pandurii Târgu Jiu

 

Etapa 14, 29 octombrie

CSU Craiova – Pandurii Târgu Jiu

FC Dinamo – Astra Giurgiu

FC Botoşani – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

Concordia Chiajna – CFR Cluj

FC Viitorul Constanţa – FC Voluntari

CSMS Iaşi – FC Steaua

ASA Târgu Mureş – Gaz Metan Mediaş

 

Etapa 15, 5 noiembrie

ASA Târgu Mureş – CSU Craiova

Gaz Metan Mediaş – CSMS Iaşi

FC Steaua – FC Viitorul Constanţa

FC Voluntari – Concordia Chiajna

CFR Cluj – FC Botoşani

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – FC Dinamo

Astra Giurgiu – Pandurii Târgu Jiu

 

Etapa 16, 19 noiembrie

CSU Craiova – Astra Giurgiu

Pandurii Târgu Jiu – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

FC Dinamo – CFR Cluj

FC Botoşani – FC Voluntari

Concordia Chiajna – FC Steaua

FC Viitorul Constanţa – Gaz Metan Mediaş

CSMS Iaşi – ASA Târgu Mureş

 

Etapa 17, 26 noiembrie

CSMS Iaşi – CSU Craiova

ASA Târgu Mureş – FC Viitorul Constanţa

Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna

FC Steaua – FC Botoşani

FC Voluntari – FC Dinamo

CFR Cluj – Pandurii Târgu Jiu

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – Astra Giurgiu

 

Etapa 18, 30 noiembrie

CSU Craiova – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

Astra Giurgiu – CFR Cluj

Pandurii Târgu Jiu – FC Voluntari

FC Dinamo – FC Steaua

FC Botoşani – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – ASA Târgu Mureş

FC Viitorul Constanţa – CSMS Iaşi

 

Etapa 19, 3 decembrie

FC Viitorul Constanţa – CSU Craiova

CSMS Iaşi – Concordia Chiajna

ASA Târgu Mureş – FC Botoşani

Gaz Metan Mediaş – FC Dinamo

FC Steaua – Pandurii Târgu Jiu

FC Voluntari – Astra Giurgiu

CFR Cluj – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

 

Etapa 20, 10 decembrie

CSU Craiova – CFR Cluj

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – FC Voluntari

Astra Giurgiu – FC Steaua

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş

FC Dinamo – ASA Târgu Mureş

FC Botoşani – CSMS Iaşi

Concordia Chiajna – FC Viitorul Constanţa

 

Etapa 21, 17 decembrie

Concordia Chiajna – CSU Craiova

FC Viitorul Constanţa – FC Botoşani

CSMS Iaşi – FC Dinamo

ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Gaz Metan Mediaş – Astra Giurgiu

FC Steaua – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

FC Voluntari – CFR Cluj

 

Etapa 22, 4 februarie 2017

CSU Craiova – FC Voluntari

CFR Cluj – FC Steaua

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – Gaz Metan Mediaş

Astra Giurgiu – ASA Târgu Mureş

Pandurii Târgu Jiu – CSMS Iaşi

FC Dinamo – FC Viitorul Constanţa

FC Botoşani – Concordia Chiajna

 

Etapa 23, 11 februarie 2017

FC Botoşani – CSU Craiova

Concordia Chiajna – FC Dinamo

FC Viitorul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu

CSMS Iaşi – Astra Giurgiu

ASA Târgu Mureş – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj

FC Steaua – FC Voluntari

 

Etapa 24, 18 februarie 2017

CSU Craiova – FC Steaua

FC Voluntari – Gaz Metan Mediaş

CFR Cluj – ASA Târgu Mureş

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – CSMS Iaşi

Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanţa

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

FC Dinamo – FC Botoşani

 

Etapa 25, 25 februarie 2017

FC Dinamo – CSU Craiova

FC Botoşani – Pandurii Târgu Jiu

Concordia Chiajna – Astra Giurgiu

FC Viitorul Constanţa – FC Rapid/ACS Poli Timişoara

CSMS Iaşi – CFR Cluj

ASA Târgu Mureş – FC Voluntari

Gaz Metan Mediaş- FC Steaua

 

Etapa 26, 4 martie 2017

CSU Craiova – Gaz Metan Mediaş

FC Steaua – ASA Târgu Mureş

FC Voluntari – CSMS Iaşi

CFR Cluj – FC Viitorul Constanţa

FC Rapid/ACS Poli Timişoara – Concordia Chiajna

Astra Giurgiu – FC Botoşani

Pandurii Târgu Jiu – FC Dinamo

www.sportingorj.ro
Comentează!

Acest articol nu a fost comentat încă.

Adaugă comentariul tău


Nume (obligatoriu)

Email (nu va fi făcut public) (obligatoriu)

Website



Protectie anti-spam (obligatoriu)

*


Comentariu

Mergi Sus
Copyright © 2009 Sport in Gorj .ro. Powered by CERC.ro. Logo Design by Alexandru Vulpe.
Toate drepturile rezervate. Textele si fotografiile sunt proprietatea titularilor de copyright si nu pot fi reproduse fara acordul scris al acestora.