Victorie pentru Pandurii în primul amical din Antalya

/ 29 ianuarie 2015
Pandurii s-a impus cu 2-1 (0-0) în primul amical jucat în Antalya, trupa lui Iordănescu învingând ocupanta locului secund din liga a doua rusă, Tom Tomsk.

alb-albastru Pandurii 1962 600Sorokin a deschis scorul în minul 66 pentru formaţia rusă, însă gorjenii au întors scorul până la final. Eric a egalat în minutul 75 finalizând cu un şut în diagonală o frumoasă fază colectivă a Pandurilor, iar Nistor a adus victoria gorjenilor în minutul 86 cu un şut senzaţional de la peste 20 de metri.

Edi Iordănescu a început meciul cu următorul unsprezece: Gliwa – Pleaşcă, Şandru, Vasiljevic, Momcilovic – Shamsin, Nistor, Elton, Nicoară – Smrekar, Matulevicius. Pe parcurs au intrat toţi jucătorii valizi în acest moment. Pentru uşoare probleme medicale, din lot pentru acest meci nu au făcut parte Christou, Shalaj, Răduţ, Roman, Piţian şi Mingote.