S-a trezit Buleică! Reuşitele acestuia i-au salvat scaunul lui Grigoraş!

/ 8 noiembrie 2014
Pandurii a reuşit să învingă sub Tâmpa, scor 3-0 (1-0), victorie cu care, măcar pentru moment, sare peste linia retrogradării.

IMG_9451Buleică a înscris de două ori, prima dată în minutul 39, cu o lovitură de cap după centrarea lui Shalaj, şi a doua oară în minutul 74, în urma unei acţiuni personale de toată frumuseţea, finalizată cu un şut cu stângul, mingea lovind bara înainte de a intra în poartă. Mihai Roman a închis tabela cu un şut pe sub Marinescu după o pătrundere solitară în careul braşovean, bine servit de Elton.

Victoria de la Braşov îi dă răgaz lui Petre Grigoraş să reaşeze bine lucrurile la echipă, scaunul său fiind serios ameninţat înaintea partidei, conducerea luând în calcul despărţirea de tehnician dacă Pandurii nu ar fi obţinut victoria în această etapă.

FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu 0-3 (0-1)

Stadion „Tineretului”, Braşov, spectatori: 1.500

Au marcat: Buleică (min. 39 şi 74), Roman (min. 88)

FC Braşov: Marinescu – Vagner, Diogo Santos, Leko, Serginho – M. Constantinescu, C. Munteanu (min. 62 Ciocîlteu), Moraru, Aganovic – Enceanu (min. 79 Al. Grigoraş) – L. Ganea (min. 79 Ţîră). Antrenor: Adrian Szabo.

Pandurii: Stanca – Pleaşcă, Erico, Mevlja (min. 38 Unguruşan), Momcilovic – Anton, Elton, Nistor (min. 79 Predescu) – Buleică, Roman, Shalaj (min. 66 Nicoară). Antrenor: Petre Grigoraş.

Arbitri: Iulian Dima – Vasile Marinescu, Radu Iulian.

Cartonaşe galbene: Moraru (min. 58) / Anton (min. 32), Roman (min. 35), Shalaj (min. 45), Elton (min. 69), Buleică (min. 74), Stanca (min. 83).