Minerul Motru a remizat la Arad cu UTA

/ 26 martie 2014

Trupa lui Gabi Zahiu a reușit un rezultat pozitiv în deplasarea de la Arad, Minerul Motru terminând la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul cu UTA.

IMG_0205
Unguru a deschis scorul pe terenul „bătrânei doamne” în minutul 30 cu un șut de la distanță, dar Minerul Motru n-a păstrat acest avantaj decât 5 minute, până când Popescu a prins și el un șut sănătos de la peste 30 de metri readucând egalitatea pe tabelă. Scorul nu a mai suferit modificări până la final deși motrenii au evoluat 30 de minute cu un om în plus, Monac, de la gazde, fiind eliminat în minutul 62 pentru două cartonașe galbene.

Punctul de la Arad nu ajută mai deloc echipa din Motru, Minerul fiind ca și condamnată la retrogradare după un parcurs foarte slab în această ediție de campionat.