Pandurii – Amkar Perm 2-2 (1-0) în primul amical din Austria

/ 2 iulie 2013

Pandurii a terminat la egalitate în primul meci disputat în această vară, trupa lui Pustai remizând, scor 2-2 (1-0), cu rușii de la Amkar Perm.

alb-albastru Pandurii 1962 600În prima repriză Pustai a trimis în teren următoarea formulă de echipă: Buchta – Ungurușan, da Silva, Christou, Momcilovic – Voiculeț, Anton, Nistor – Buleică, Matulevicius, Brata. În a doua parte a meciului su jucat: Stanca – Pleașcă, Tătaru, Mamele, Rada – Ciucur, Al. Dan, Cristea, Predescu – Răduca, Adrovic.

Scorul a fost deschis de Matulevicius în prima repriză, după o pasă primită de la Voiculeț. După pauză, rușii au întors rezultatul, dar Călin Cristea a reușit să egaleze cu un șut de la circa 18 metri stabilind scorul final.