RSS post comments feeds rss email feeds twitter


Liga a IV-a Gorj, rezultate și clasament

/ 8 aprilie 2013

Meciurile etapei a XVIII-a au adus în Liga a IV-a gorjeană o detașare a liderului, Știința Turceni, care a profitat de înfrângerea Gilortului în deplasarea de la Bălești.

balesti carbunesti Meciul din etapa trecută dintre Parângul Sadu și Unirea Crușeț, câștigat pe teren de oaspeți cu 2-1, a fost omologat cu 3-0 în favoarea Parângului, echipa din Crușeț folosind în partida respectivă un jucător în stare de suspendare.

Rezultatele etapei a XVIII-a a Ligii a IV:

Unirea Crușeț – Minerul II Mătăsari 4-2 (3-2)
Viitorul Negomir – Petrolul Stoina 4-1 (2-0)
Parângul Sadu – Vulturii Fărcășești 2-1 (2-0)
Energetica Tismana – Știința Hurezani 1-2 (0-1)
Petrofac Țicleni – Inter Bîlteni 1-0 (1-0)
Flacăra Roșia de Amaradia – Știința Turceni 1-2 (0-2)
Internațional Bălești – Gilortul Târgu Cărbunești  2-1 (0-0)

Clasament Liga a IV-a:

1          Ştiinţa Turceni                 18       17        0          1          66:12 51
2          Petrofac Țicleni                18       13        5          0          50:11 44
3          Gilortul Tg. Cărbuneşti       18       14        1          3          56:12 43
4          Internaţional Băleşti          18       12        1          5          41:20 37
5          Unirea Cruşeţ                   18       10        2          6          32:30 32
6          Parângul Sadu                  18       7          4          7          28:27 25
7          Inter Bîlteni                     17       5          7          5          31:29 22
8          Vulturii Fărcăşeşti             18       6          3          9          28:50 21
9          Minerul II Mătăsari            17       5          3          9          31:48 18
10        Ştiinţa Hurezani                18       5          2          11        34:52 17
11        Viitorul Negomir                18       4          2          12        26:42 14
12        Petrolul Stoina                 18       3          2          13        23:53 11
13        Flacăra Roşia de Amaradia  18       3          2          13        18:54 11
14        Energetica Tismana           18       2          2          14        22:53 8

 Programul Ligii a IV-a, etapa a XIX-a:

Sâmbătă, 13 aprilie:

Minerul II Mătăsari   –           Petrofac Țicleni

Duminică, 14 aprilie:

Știința Hurezani       –           Internațional Bălești
Inter Bîlteni    –           Flacăra Roșia de Amaradia
Unirea Crușeț           –           Viitorul Negomir
Petrolul Stoina         –           Energetica Tismana
Vulturii Fărcășești    –           Gilortul Cărbunești
Știința Turceni          –           Parângul Sadu

www.sportingorj.ro

Comentează!

Acest articol nu a fost comentat încă.

Adaugă comentariul tău


Nume (obligatoriu)

Email (nu va fi făcut public) (obligatoriu)

Website



Protectie anti-spam (obligatoriu)

*


Comentariu

Mergi Sus
Copyright © 2009 Sport in Gorj .ro. Powered by CERC.ro. Logo Design by Alexandru Vulpe.
Toate drepturile rezervate. Textele si fotografiile sunt proprietatea titularilor de copyright si nu pot fi reproduse fara acordul scris al acestora.