Minerul Motru, la primul eșec stagional

/ 29 martie 2013

Liderul seriei a IV-a a Ligii a III-a, Minerul Motru, a pierdut primul meci din acest sezon, scor 1-0 (1-0), în deplasare, cu Muncitorul Reșița.

motru muncitorulCârmaciu a deschis scorul pentru Muncitorul în minutul 17, iar trupa lui Fane Nanu a pierdut astfel trei puncte importante în lupta pentru promovare, păstrându-și însă primul loc în clasament precum și un ecart destul de mare față de următoarele clasate.

Reșița a fost „bestia nera” pentru echipele gorjene în această etapă, Minerul Mătăsari nereușind decât o remiză, scor 1-1 (1-0), pe teren propriu, cu FCM Reșița, golul cu care oaspeții au egalat venind pe finalul jocului, în minutul 87, Clipici fiind cel care deschisese scorul în minutul 5.

Jiul Rovinari și Pandurii II au stat în această rundă.