Energia, KO în prima repriză la Suceava

/ 13 februarie 2013

O surpriză în meciul de la Suceava, unde Energia Pandurii Târgu Jiu visa la un succes în fața Bucovinei, a fost anulată de evoluția echipei gorjene din prima repriză, gazdele impunându-se la final cu scorul de 30-24 (16-9).

energia - suceavaGreșelile din partida anterioară, cea cu Bacăul, au fost repetate și la Suceava, handbaliștii gorjeni s-au întrecut în a le oferi gazdelor cât mai multe oportunități de contraatac, iar aceștia nu s-au lăsat prea mult invitați. În plus, poarta a fost la fel de visătoare, iar aruncările de 7 metri au fost o problemă pentru elevii lui Andrieș.

Repriza secundă a adus mai mult echilibru, Energia s-a apropiat în câteva rânduri la doar cinci goluri de adversar, dar doar atât, diferența finală fiind una care nu le-a dat sucevenilor nici măcar o umbră de emoție.