Energia, victorioasă în primul meci cu Extrem Baia Mare

/ 20 ianuarie 2013

Handbaliștii lui Liviu Andrieș au disputat în această dimineață primul joc amical din acest an, Energia câștigând primul meci al dublei cu Extrem Baia Mare cu scorul de 26-21 (13-13).

paius extremGazdele au fost surprinse de debutul puternic de meci al băimărenilor lui Petre Avramescu, iar Extrem a condus cu 2-8 și 7-13, însă din minutul 22 și până la pauză Energia a închis poarta și a reușit să egaleze, scor 13-13. Repriza a doua a avut un scenariu mai bun pentru gorjeni, care au început să se detașeze și să-și asigure o victorie destul de clară.

Energia Pandurii Târgu Jiu – Extrem Baia Mare 26-21 (13-13)

Sala Sporturilor Târgu Jiu, spectatori:100

Energia: Rok, Rădulescu, Motoi, V. Popescu (2), Asoltanei (2), Dragnea, Ilieș (3), Enache (2), Șandru (2), Giotoiu (3), A. Popescu (1), Păiuș (4), Roșca (3), Mazilu, Mledenciu (4). Antrenor: Liviu Andrieș.

Extrem: R. Pop, Viman, Gaie (2), Strejan, Surducan (4), P. Pop (1), Buciuman (2), Fotache (4), Babici (1), Bera, Gil (4), Mircovic (1), Crăciun (1), Zoicaș. Antrenor: Petre Avramescu.

Arbitri: F. Stănculeasa / L. Stegaru.

Revanșa întâlnirii va avea loc luni dimineața, la ora 10:45, la Sala Sporturilor din Târgu Jiu.