RSS post comments feeds rss email feeds twitter


Știința Turceni rămâne lider

/ 16 octombrie 2012

Derby-ul etapei a șaptea din seria gorjeană a Ligii a IV-a a dat câștig de cauză liderului, Știința Turceni, care a dispus la limită, scor 1-0, de revelația începutului de sezon, Gilortul Târgu Cărbunești, echipă nou promovată.

Contracandidata celor din Turceni, Petrofac Țicleni, era să se „ardă” la Roșia de Amaradia, însă veteranul Amzucu a salvat cele trei puncte.

Etapa viitoare programează derby-ul campionatului, la Țicleni, Petrofac urmând a primi vizita celor din Turceni, singura echipă cu maxim de puncte după șapte runde.

Vulturii Fărcășești – Viitorul Negomir 5-3 (4-1)
Parângul Sadu – Petrolul Stoina 3-1 (2-1)
Știința Turceni – Gilortul Târgu Cărbunești 1-0 (0-0)
Internațional Bălești – Inter Bâlteni 1-1 (0-0)
Flacăra Roșia de Amaradia – Petrofac Țicleni 1-2 (1-1)
Unirea Crușeț – Știința Hurezani 4-2 (1-0)
Minerul II Mătăsari – Energetica Tismana 5-0 (3-0)

Clasament Liga a IV-a

1. Ştiinţa Turceni              7          7          0          0          18-2    21
2. Petrofac Țicleni             7          6          1          0          32-9    19
3. Unirea Cruşeţ               7          5          1          1          12-9    16
4. Gilortul Tg. Cărbuneşti   7          5          0          2          20-6    15
5. Parângul Sadu              7          3          2          2          15-11  11
6. Internaţional Băleşti     7          3          1          3          13-10  10
7. Inter Bîlteni                  7          2          4          1          13-11  10
8. Minerul II Mătăsari        7          2          3          2          15-14  9
9. Vulturii Fărcăşeşti         7          2          1          4          12-25  7
10. Energetica Tismana     7          2          0          5          14-20  6
11. Ştiinţa Hurezani           7          2          0          5          11-20  6
12. Flacăra R. de Amaradia 7          1          1          5          8-18    4
13. Viitorul Negomir           7          1          1          5          9-20    4
14. Petrolul Stoina             7          0          1          6          6-27    1

*********************

Programul etapei a VIII-a:

Sâmbătă, 20 octombrie
Petrofac Țicleni        –           Știința Turceni
Minerul II Mătăsari   –          Gilortul Târgu Cărbunești

Duminică, 21 octombrie
Unirea Crușeț           –           Energetica Tismana
Știința Hurezani       –           Parângul Sadu
Viitorul Negomir       –           Internațional Bălești
Petrolul Stoina         –           Flacăra R. de Amaradia
Inter Bîlteni    –           Vulturii Fărcășești

www.sportingorj.ro

Comentează!

Acest articol nu a fost comentat încă.

Adaugă comentariul tău


Nume (obligatoriu)

Email (nu va fi făcut public) (obligatoriu)

Website



Protectie anti-spam (obligatoriu)

*


Comentariu

Mergi Sus
Copyright © 2009 Sport in Gorj .ro. Powered by CERC.ro. Logo Design by Alexandru Vulpe.
Toate drepturile rezervate. Textele si fotografiile sunt proprietatea titularilor de copyright si nu pot fi reproduse fara acordul scris al acestora.