Victorie mare pentru Minerul Mătăsari la Reșița

/ 21 septembrie 2012

Trupa lui Victor Ardeoiu a obținut un succes puțin scontat în deplasarea de la Reșița, Minerul Mătăsari învingând cu 2-1 pe FCM Școlar Reșița, o echipă cu pretenții la promovare.

Minerul Mătăsari a deschis rapid scorul prin Clipici, dar a fost egalată cu cinci minute înainte de pauză după golul lui Breșneni. Gazdele au dominat clar partida, dar mătăsărenii s-au apărat cu îndârjire dorindu-și un rezultat de egalitate, în final, pe contraatac, Turcin reușind să dea lovitura. Golul din minutul 85 al mătăsărenilor a fost cel care a închis tabela și a consfințit succesul echipei gorjene.

FCM Școlar Reșița – Minerul Mătăsari 1-2 (1-1)