Eșec al UCB Târgu Jiu în prima etapă

/ 17 septembrie 2012

Cu o echipă extrem de subțire a UCB Constantin Brâncuși, la limita regulamentului din punct de vedere numeric, Iulică Andrieș s-a prezentat la Râmnicu Vâlcea pentru primul meci din cadrul Diviziei A de handbal feminin, meci pe care l-a pierdut în fața celor de la Național cu 39-23 (15-12).

Cu doar nouă jucătoare în lot, UCB Târgu Jiu n-a putut emite pretenții la Râmnicu Vâlcea: „Am avut o primă repriză mai bună, am intrat la pauză cu un deficit de doar trei goluri, dar odată ce au obosit cele două jucătoare în care ne bazăm, am început să ne îndepărtăm de adversare, care s-au impus ușor în aceste condiții”, a declarat tehnicianul echipei universitare.