Gorjenii, pe podium la Cupa Dunării

/ 5 septembrie 2012

Cinci pugilişti ai clubului CS Pandurii Târgu Jiu au urcat pe podium la Cupa Dunării, competiţie ce s-a desfăşurat recent la Călăraşi.

Trei dintre boxerii pregătiţi de Doru Neamţu au câştigat Cupa Dunării la categoriile lor de greutate. David Andreaş s-a impus la categoria 30 de kilograme, iar Loris Andreaş a câştigat la 38 de kilograme. Tot pe prima treaptă a podiumului a urcat şi Florin Bîlteanu, la 40 de kilograme. Ciprian Popîrci şi Claudiu Clenciu au pierdut finalele la 40 de kilograme respectiv seniori şi s-au clasat pe locul doi.

Nouă cluburi au participat la competiţia de la Călăraşi printre care Steaua Bucureşti, Farul Constanţa, Box Club Dotre Bucureşti, CSM Galați și CSM Brăila.

Boxerii de la Târgu Jiu au fost premiaţi de organizatori, fiind cei mai tineri participanţi.