RSS post comments feeds rss email feeds twitter


CSS Târgu Jiu, gata să câștige un nou titlu național

/ 27 aprilie 2012

Tinerii baschetbaliști de la CSS Târgu Jiu under 14 își vor apăra pe teren propriu titlul național cucerit anul trecut la Drobeta Turnu Severin.

CSS Târgu Jiu a obținut dreptul de organizare a Turneului Final al Campionatului Național de baschet rezervat juniorilor under 14, iar acesta va avea loc la Târgu Jiu, în Sala Sporturilor, în perioada 2-6 mai.

La acest turneu final vor participa opt echipe ce au fost împărțite în două grupe. Din Grupa A fac parte ACS Dan Dacian 1 București, LPS CSU Pitești, BC Laguna București și CS Speranța Dinamic Cluj. CSS Târgu Jiu face parte din Grupa B, alături de U Mobitelco 1 Cluj, BC Mureș Târgu Mureș și CSS Gheorghieni.

Lotul de jucători cu care CSS Târgu Jiu under 14 va încerca să-și apere titlul este format din Adrian Vlad, Alexandru Berca, Radu Rîșniță, Cătălin Tilea, Camil Berculescu, Silviu Sanda, Alexandru Buzuloiu, Horia Homescu, Horia Constantinescu, Eduard Bălcescu, Alexandru Buju, Mihnea Pasăre și Alexandru Racoceanu, antrenor fiind profesorul Gabriel Bekes.

Această generație de baschetbaliști, majoritatea formând și lotul pentru under 15, care a ocupat locul 4 în acest an, are cinci reprezentanți în lotul național under 14, aceștia fiind Adrian Vlad, Alexandru Berca, Radu Rîșniță, Camil Berculescu și Silviu Sanda.

Programul Turneului Final al CN de baschet masculin under 14
Târgu Jiu, Sala Sporturilor
2-6 mai 2012

 Miercuri, 2 mai – etapa I

Ora 13:00
ACS Dan Dacian 1 București – LPS CSU Pitești

Ora 14:30
BC Laguna București – CS Speranța Dinamic Cluj

Ora 16:00
U Mobitelco 1 Cluj – BC Mureș Târgu Mureș

17:30
CSS Târgu Jiu – CSS Gheorghieni

Joi, 3 mai – etapa a II-a

Ora 13:00
CS Speranța Dinamic Cluj – ACS Dan Dacian 1 București

Ora 14:30
LPS CSU Pitești – BC Laguna București

Ora 16:00
CSS Gheorghieni – U Mobitelco 1 Cluj

Ora 17:30
BC Mureș Târgu Mureș – CSS Târgu Jiu

Vineri, 4 mai – etapa a III-a

Ora 14:00
ACS Dan Dacian 1 București – BC Laguna București

Ora 15:30
CS Speranța Dinamic Cluj – LPS CSU Pitești

Ora 17:00
CSS Gheorghieni – BC Mureș Târgu Mureș

Ora 18:30
U Mobitelco 1 Cluj – CSS Târgu Jiu

Sâmbătă, 5 mai – etapa a IV-a

Ora 12:00
Locul 3A  – Locul 4B

Ora 13:30
Locul 4A   – Locul 3B

Ora 17:00 – Semifinala 1
Locul 1A – Locul 2B

Ora 19:00 – Semifinala 2
Locul 1B – Locul 2A

Duminică, 6 mai

Ora 09:00
Meciul pentru locurile 7-8

Ora 10:30
Meciul pentru locurile 5-6

Ora 12:00 – Finala mică
Învinsa semifinalei 1 – Învinsa semifinalei 2

Ora 13:30 – Finala mare
Învingătoare semifinala 1 – Învingătoare semifinala 2

 www.sportingorj.ro

 

Comentează!

Acest articol nu a fost comentat încă.

Adaugă comentariul tău


Nume (obligatoriu)

Email (nu va fi făcut public) (obligatoriu)

Website



Protectie anti-spam (obligatoriu)

*


Comentariu

Mergi Sus
Copyright © 2009 Sport in Gorj .ro. Powered by CERC.ro. Logo Design by Alexandru Vulpe.
Toate drepturile rezervate. Textele si fotografiile sunt proprietatea titularilor de copyright si nu pot fi reproduse fara acordul scris al acestora.