Minerul Jilţ Mătăsari, prima echipă gorjeană calificată în turul III al Cupei României – GALERIE FOTO

/ 9 august 2011

Minerul Jilţ Mătăsari a trecut fără emoţii de Ralbex Turcineşti şi s-a calificat în turul următor al Cupei României la fotbal, ediţia 2011-2012.

Elevii lui Marcel Ploae s-au impus cu 3-0 în faţa celor de la Ralbex chiar dacă la pauză echipa susţinută de Marius Benegui a reuşit să menţină un scor alb. Simion, abia introdus pe teren după pauză, a deschis scorul în minutul 47, iar Vlăduţ a dus scorul la 2-0 în minutul 55 risipind orice dubii în privinţa echipei ce urma să se califice, Clipici reuşind cu un sfert de oră înainte de final să înscrie şi cel de-al treilea gol al formaţiei sale.

Pentru Minerul Mătăsari au evoluat în această partidă: Pârjol – Schinteie, Murdărea, Ularu, Niţu – Nicolovici, Chiriac (min. 55 Lupşoiu), Vlăduţ, Vlădoi (min. 46 Simion) – Minciună, Mohora (min. 46 Clipici). Antrenor: Marcel Ploae.