RSS post comments feeds rss email feeds twitter


Pandurii, cu toţi juniorii calificaţi la turneele de zonă de pe primul loc

/ 24 mai 2011

Echipele Centrului de Copii şi Juniori de la Pandurii au reuşit să se califice de pe primul loc la turneele de zonă, fapt ce îi îndreptăţeşte pe oficialii clubului târgujian să spere şi la calificări la turneele semifinale şi chiar la cele finale.

Juniorii A ai Pandurilor, antrenaţi de Eugen Pădureanu şi Costel Andriucă , vor fi primii care vor intra în focuri, ei participaând la turneul de zonă de la Timişoara în perioada 25-29 mai. Cei doi tehnicieni vor apela la acest turneu şi de serviciile unor jucători care au evoluat în mod constant în ultima vreme la Pandurii II sau chiar au reuşit să debuteze în Liga I la prima echipă, aceştia fiind Voinea, Unguru şi Ionuţ Constantin.

Imediat după ce se vor încheia jocurile juniorilor A, vor începe emoţiile şi pentru juniorii B, echipă aflată sub comanda lui Doru Mihuţ şi a lui Florin Bejinariu, aceştia urmând a juca în perioada 1-5 iunie la Braşov. Juniorii C, antrenaţi de Constantin Frimu, vor merge la turneul de zonă de la Drăgăşani, în perioada 6-10 iunie, în vreme ce juniorii D, antrenaţi de Mihai Dodoi, vor participa la turneul de zonă de la Craiova.

Programul echipelor de juniori de la Pandurii la Turneele de Zonă

Juniori A (antrenori Costel Andriucă şi Eugen Pădureanu)
25-29 mai, Timişoara
Echipe participante: Pandurii Lignitul Târgu Jiu, Gaz Metan Mediaş, FC Timişoara, U Cluj.

Program meciuri:
26 mai Pandurii Târgu Jiu – FC Timişoara
27 mai Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş
29 mai Pandurii Târgu Jiu – U Cluj
********************************************

Juniori B (antrenori Doru Mihuţ şi Florin Bejinariu)
01-05 iunie, Braşov
Echipe participante: Pandurii Lignitul Târgu Jiu, FC Braşov, Liberty Salonta, U Cluj.

Program meciuri:
2 iunie Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov
3 iunie Pandurii Târgu Jiu – Liberty Salonta
5 iunie Pandurii Târgu Jiu – U Cluj
********************************************

Juniori C (antrenor Constantin Frimu)
06-10 iunie, Drăgăşani
Echipe participante: Pandurii Lignitul Târgu Jiu, “Gib Mihăescu” Drăgăşani, Academia “Gică Popescu”, Unirea Tricolor Drobeta Turnu Severin.

Program meciuri:
7 iunie Pandurii Târgu Jiu – “Gib Mihăescu” Drăgăşani
8 iunie Pandurii Târgu Jiu – Academia “Gică Popescu”
10 iunie Pandurii Târgu Jiu – Unirea Tricolor Drobeta Turnu Severin
********************************************

Juniori D (antrenor Mihai Dodoi)
14-17 iunie, Craiova
Echipe participante: Pandurii Lignitul Târgu Jiu, Academia “Gică Popescu”, CSM Râmnicu Vâlcea, FC DEC Drobeta Turnu Severin.

Program meciuri:
14 iunie Pandurii Târgu Jiu – FC DEC Drobeta Turnu Severin
15 iunie Pandurii Târgu Jiu – Academia “Gică Popescu”
17 iunie Pandurii Târgu Jiu – CSM Râmnicu Vâlcea

www.sportingorj.ro

Comentează!

Acest articol nu a fost comentat încă.

Adaugă comentariul tău


Nume (obligatoriu)

Email (nu va fi făcut public) (obligatoriu)

Website



Protectie anti-spam (obligatoriu)
*

Comentariu

Mergi Sus
Copyright © 2009 Sport in Gorj .ro. Powered by CERC.ro. Logo Design by Alexandru Vulpe.
Toate drepturile rezervate. Textele si fotografiile sunt proprietatea titularilor de copyright si nu pot fi reproduse fara acordul scris al acestora.