Energia Rovinari – OKK Beograd / Live text – Rezultat Final

/ 17 septembrie 2010

Energia joacă primul amical pe teren propriu în acest presezon, sârbii de la OKK Beograd acceptând invitaţia gorjenilor pentru o dublă întâlnire la Târgu Jiu.

În Sala Sporturilor din Târgu Jiu s-au adunat circa 400 de suporteri ai Energiei, înaintea partidei având loc şi prezentarea oficială a lotului cu care antrenorul Slobodan Nikolic va începe sezonul 2010-2011, pe parchet fiind trimis şi ultima achiziţie, pivotul polonez Rafal Bigus.

Sâmbătă, 18 septembrie, de la ora 19:00, va avea loc al doilea meci între Energia şi OKK Beograd.

Energia Rovinari – OKK Beograd 72-65  (11-14, 14-16, 26-19, 21-16)

În primul sfert au marcat pentru Energia: Căpuşan (2), Kalanj (3), Nikolic (3), Lupusavei (3)

În sfertul II au marcat: Lupusavei (6), Nikolic (2), Bigus (4), Troupe (2)

În sfertul III au marcat pentru Energia: Troupe (6), Nikolic (7), Olujic (2), Darby (6), Căpuşan (5)

În sfertul IV au marcat pentru Energia: Nikolic (3), Troupe (6), Darby (7), Lupusavei (3), Kalanj (2)