Bronz pentru Alexandru Staicu la CN juniori I

/ 10 august 2010

Clubul Sportiv Pandurii Târgu Jiu şi-a mai trecut în cont o medalie de bronz în acest an, ea venind din partea lui Alexandru Staicu la Campionatul Naţional de juniori I disputat la Bucureşti, delegaţia condusă de Viorica Ghican Dima întorcându-se şi cu alte trei clasări în apropierea podiumului.

Alexandru Staicu a terminat cursa de 10.000 m pe locul trei, tânărul atlet gorjean reuşind să fie foarte aproape de podium şi în cursa de 5.000 m, acolo unde a terminat pe locul patru. Tot pe locul patru a terminat şi Mariana Fica în două curse, cele de 400 m şi 400 m garduri.